Sevgilim Tatlısı

Bu tatlıda çikolata ile vanilyanın harika uyumunu birlikte göreceğiz ve tadına doyulmaz bir tatlı olacak

Umarım beğenirsiniz

 

 

 

 

 

 

Malzemeler;

1 kilo süt

4 yumurta

1 margarin

2 kahve fincanı un

2,5 kahve fincanı şeker

1 paket bitter çikolata

 

Hazırlanışı;

Süt, un ve şekeri muhallebi yapar gibi pişiriyoruz. Piştikten sonra içine yarım paket margarinimizi atıyoruz. Fakat dikkat edelim dibi tutmasın, ve margarin eriyince çırpalım.

1 paket çikolatamızı yarım paket margarinimizle eritelim. Ayrı bir yerde de yumurtalarımızı çırpalım. çikolatamız eridiğinde yumurtayla karıştıralım belli bir kıvama gelsin.

Muhallebimizi kaselerimze boşaltalım ve yaptığımız çikolatayıda muhallebinin üzerine dökelim. Buzdolabında 5 saat bekletelim çünkü çikolatanın soğması gerekli.

Afiyet olsun :)

 

10 thoughts on “Sevgilim Tatlısı”

  1. 1-bu tarifde vanilya yazmıyo 2-çikolata yı nasıl eritecez 3-çip yumurta ve çikolata karışımı nasıl olur

    1. Vanilya derken muhallebiyi kastetmek istemiştim . Çikolatayı yarım paket margarinle eriteceğimiz orada yazılı ve yumurtayı attıktan sonra hiç pürüz kalmaması gerekiyor onun için iyice çırpılmalı veya mikserden geçirilmesi gerekiyor . Teşekkürler :)

  2. Yağla eritilen çikolataya 4 yumurtayı ekledikten sonra pişme işlemi uygulanmıyormu acaba? biraz açık yazarsanız sevinirim…

    1. Yumurtaları ayrı bir yerde çırpıp çikolataya ilave ediyoruz. Ekledikten sonra pişirme işlemi yapmıyoruz, sadece mikserle veya telle çırpıyoruz. Dikkat edeceğiniz nokta hazırladığınız bu karışımda pürüz kalmaması. Teşekkürler

    1. Çikolataya direk yumurtalar atılırsa pişer ve çok çirkin bir görüntü olur. Ayrıca çikolatayla çiğ yumurtalar iyice karıştırılırsa koku olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir